उपत्यकामा निषेधाज्ञा पुनःथपियो, लामो दूरीका सवारी साधनलाई काठमाडौं आउन पास चाहिने

  • Published Date : 2021-07-15
  • nepaltale.com

काठमाडौं। उपत्यकामा जारी निषेधाज्ञा साउन १० गते सम्म थप गरिएको छ । उपत्यकाका तीन जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुको बैठकले निषेधाज्ञा निर्णय गरेको हो ।

लामो दूरीका सार्वजनिक यातायात सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालयको पास बनाएर काठमाडौं आउन पाउने गरि जारी निषेधाज्ञालाई थप गरिएको काठमाडौंका प्रमुख जिल्ला अधिकारी कालीप्रसाद पराजुलीले जानकारी दिनुभयो ।यसअघि नै काठमाडौं उपत्यकामा सार्वजनिक यातायात जोरबिजोर प्रणालीको नियम हटाई सकिएको छ । यातायात सञ्चालन गर्दा जनस्वास्थ्यका मापदण्ड अनिवार्य पालना गर्नुपर्ने उहाँले बताउनुभयो ।

गाडी भित्र बस्दा यात्रुले मास्क, सेनिटाइजरको प्रयोग र सामाजिक दूरी कायम अनिवार्य गर्नुपर्ने छ । पछिल्लोपटक थप गरिएको निषेधाज्ञाको अवधि बिहीबार राति १२ पछि सकिँदैछ भने उपत्यकामा गएको वैशाख १६ गतेदेखि निषेधाज्ञा लागू गरिएको थियो ।