चितवनमा पत्रकार खत्रीमाथि हातपात गर्ने प्रहरीलाई कारबाही गर्ने प्रहरी प्रमुख अधिकारीको प्रतिबद्धता

  • Published Date : 2021-07-10
  • nepaltale.com

काठमाडौं। चितवनकी सुजिता भण्डारीको मृत्यु प्रकरणको विषयमा समाचार संकलन गर्न घटनास्थल पुगेका हेल्लो टिभी नेपालका पत्रकार मिलन केसीलाई कुटपिट गर्ने चितवनका प्रहरी कारबाहीमा पर्ने भएका छन । गत असार २२ गते समाचार संकलनमा पुगेका खत्रीलाई सुचना बिभागको कार्ड देखाउँदा देखाउँदै एक प्रहरीले उनीमाथी लाठी र बुट प्रहार गरि क्यामरा तोडफोड र घुँडामा गहिरो चोट हुने गरि घाईते बनाएका थिए ।

प्रहरीको उक्त दुव्यवहारपछि पत्रकार खत्री चितवन जिल्ला प्रहरी प्रमुख एसपी ओम प्रसाद अधिकारीलाई भेट्न गएका थिए । एसपी प्रमुखले पत्रकार खत्रीलाई कुट्नु अमानविय ब्यवहार भएको बताएका थिए । कुटपिट गर्ने प्रहरीको तलब काटेर क्षति भएको क्यामरा मर्मत र कुटपिट गर्ने प्रहरीको तलब काटेर भएपनि क्यामरा मर्मत गरिदिने चितवन प्रहरी प्रमुख अधिकारीले पत्रकार सामु प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका थिए । उनले यो घटना दुखलाग्दो र नहुनु पर्ने घटना भएको भन्दै पत्रकार सामु व्यक्तिगत माफीसमेत मागेका थिए ।‘पत्रकारले सामाचार संकलन गर्न पाउनु नैसर्गिक अधिकार हो’ पत्रकार खत्रीले भने, समाचार चित्त नबुझेमा कानुनी उपचार गर्न पाउने पर्याप्त बाटोहरु छन् । तर राज्यले नै पत्रकारलाई नियोजित रुपमा खोजि खोजि कुट्नु निन्दनिय रहेको छ । यसले प्रेस स्वतन्त्रता र निर्वाद रुपमा समाचार संकलन गर्न पाउनु पर्ने पत्रकारहरुको अधिकार कुण्ठित भएको पत्रकार खत्रीले बताए ।

बिगत लामो समय देखि बिभिन्न सञ्चार माध्यममा पत्रकारिता गर्दै आएका केसी हाल हेल्लो टिभी नेपालमा आवद्ध छन ।