भाजपाको निमन्त्रणामा डा. महतसहितको कांग्रेस टोली भारत जाँदै

  • प्रकाशित मिति : २०७८ आश्विन २०, बुधबार
  • नेपाल टेल

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सहमहामन्त्री डा. प्रकाशशरण महतसहितको टोली मित्र राष्ट्र भारत भ्रमणमा जाने भएको छ । सत्तारुढ दल भारतीय जनता पार्टी (भाजपा)को निमन्त्रणामा पूर्व परराष्ट्रमन्त्रीसमेत रहेका महतसहितको तीन सदस्यीय टोली भोलि भारत भ्रमणमा जान लागेको हो ।

भ्रमण टोलीमा पूर्व राज्यमन्त्री उदयशमशेर राणा र नेता अजय चौरसिया सहभागी हुने बुझिएको छ । चार दिने सद्भाव भ्रमणका क्रममा नेताहरूले बिजेपीका सभापति, महासचिव तथा भारतका परराष्ट्र मन्त्रीलगायतसँग भेट्ने कार्यक्रम रहेको नेता राणाले बताए ।भ्रमण दुई पार्टीबीचको सम्बन्ध विस्तारमा केन्द्रित रहने बताए । गत अगष्टमा भाजपका विदेश विभाग प्रमुख विजय चौथाइवाले नेपाल भ्रमणमा आएको बेला कांग्रेसलाई भारत भ्रमणको निम्तो दिएका थिए ।

पछिल्लोपटक भाजपाले नेपालका राजनीतिक दलहरुसँग सम्बन्ध विस्तार गरिरहेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा यतिबेला भारतसँगको सम्बन्ध सुधारमा लागेका छन् । देउवा प्रधामन्त्री भएको तीन महिना पुग्न लाग्दा पनि भारतले भ्रमणको निम्तो दिएको छैन ।