विन लादेनलाई गोली हानेर मार्ने अमेरिकी सैनिक पक्राउ

  • प्रकाशित मिति : २०८० भाद्र १२, मंगलवार
  • नेपाल टेल

अमेरिकी प्रहरीले पूर्व नौसेना अधिकारीलाई पक्राउ गरेपछि अमेरिकामा हलचल मच्चिएको छ ।

कारण हो, प्रहरीले पक्राउ गरेका पूर्व अफिसर पाकिस्तानको एबोटाबाद सहरमा प्रवेश गरी आतंकवादी ओसामा बिन लादेनलाई मार्ने अभियानमा संलग्न थिए।

न्युयोर्क टाइम्सका अनुसार रोबर्ट ओनिल नामका पूर्व नौसेना अधिकारीलाई मदिराको प्रभावमा अव्यवस्थित आचरणको आरोपमा टेक्सास शहरवाट पक्राउ गरिएको थियो।

समाचार अनुसार ४७ वर्षीय रोबर्ट जे ओनिललाई बुधवार फ्रिस्कोमा मुद्दा दर्ता भएपछि पक्राउ गरिएको थियो। तर, नील पक्राउ परेको केही घण्टामै २ लाख ८८ हजार रुपैयाँ धरौटीमा रिहा भएको समाचार पछि बाहिरिएको थियो ।

स्मरण रहोस्, २०१४ मा ओ निलले आफैंले खुलासा गरेका थिए कि उनले २०२१ को पाकिस्तानमा आतंकवादीको कम्पाउन्डमा छापा मार्ने क्रममा गोली चलाएको थियो, जसले बिन लादेनलाई मारेको थियो। यद्यपि अमेरिकी सैन्य अधिकारीहरूले ओ निलको दाबीलाई कहिल्यै पुष्टि गरेका छैनन् तर कसैले पनि तिनीहरूलाई अस्वीकार गरेका छैनन्।

ओ निलले एसोसिएटेड प्रेससँगको २०१४ को अन्तर्वार्तामा भनेका थिए कि मेरो अगाडि केही खुट्टा, दुई खुट्टामा ओसामा बिन लादेन थिए। मैले उनको टाउकोमा तीन पटक गोली हानेर उनको हत्या गरें। धेरैले सार्वजनिक गरेपछि ओ निलको प्रशंसा गरे तर सैन्य समुदायमा केहीले सूचना साझा गर्ने उनको निर्णयको आलोचना गरेका थिए ।