युरोकपको नकआउट चरण आजबाट, दुई खेल हुँदै

  • Published Date : २०७८ असार १२, शनिबार
  • nepaltale.com

एजेन्सी। युरोपको विभिन्न ११ शहरमा जारी १६ औं संस्करणको युरोकप फुटबलको नकआउट चरण अर्थात् अन्तिम १६ को खेलहरु आज (शनिबार) बाट सुरु हुँदैछ। नकआउट चरण अन्तर्गत शनिबार राति दुई खेलहरु हुँदैछन् । पहिलो खेलमा वेल्स र डेनमार्क भिड्दा दोस्रो खेलमा इटाली र अष्ट्रिया प्रतिस्पर्धा गर्ने छन्।

नेदरल्यान्ड्सको जोहान क्रुफ एरिनामा हुने वेल्स र डेनमार्कबीच खेल राति पौने १० बजे सुरु हुनेछ। दुबै टिम जित निकाल्दै अन्तिम आठमा पुग्न चाहन्छ।डेनमार्क समूह ‘बी’ को उपविजेता बन्दै अन्तिम १६ मा पुगेको हो। डेनमार्कले ३ खेलमा ३ अंक जोडेको थियो।समूह चरणको पहिलो खेलमा डेनमार्क फिनल्याण्डसँग १-० ले पराजित भएको थियो। यस्तै दोस्रो खेलमा डेनमार्कले बेल्जियमसँग २-१ ले पराजित भएको थियो। तर, अन्तिम खेलमा रुसलाई ४-१ गोल अन्तरले पराजित गर्दै डेनमार्क समूह उपविजेता बनेको हो। वेल्स समूह ‘ए’ को उपविजेता बन्दै नकआउट चरणमा पुगेको हो। वेल्सले ३ खेलमा ४ अंक जोडेको थियो।

समूह चरणको पहिलो खेलमा स्विट्जरल्यान्डसँग १–१ गोलको बराबरी खेलेको वेल्सले दोस्रो खेलमा टर्कीलाई २–० गोल अन्तरले पराजित गरेको थियो। तेस्रो खेलमा वेल्स इटालीसँग १-० ले पराजित भएको थियो। डेनमार्क र वेल्सबीच १० पटक प्रतिस्पर्धा भएको छ। जसमा डेनमार्क ६ पटक विजयी हुँदा वेल्सले ४ खेल जितेको छ।

इंग्ल्यान्डको वेम्बली स्टेडियममा हुने इटाली र अष्ट्रियाबीचको खेल राती पौने १ बजे सुरु हुनेछ। दुबै टिम जित निकाल्दै अन्तिम आठमा पुग्ने लक्ष्यसहित मैदान उत्रने छन्। इटाली समूह ‘ए’ को विजेता बन्दै नकआउट चरणमा पुगेको हो। इटालीले ३ खेलमा ९ अंक जोडेको थियो।

शतप्रतिशत जित निकाल्ने क्रममा इटालीले पहिलो खेलमा टर्कीलाई ३–० ले हराएको थियो। यस्तै दोस्रो खेलमा इटालीले स्विट्जरल्यान्डलाई ३–० गोल अन्तरले नै हराएको थियो। अन्तिम खेलमा इटालीले वेल्सलाई १-० ले हराएको थियो। अष्ट्रिया भने समूह ‘सी’ को उपविजेता बन्दै नकआउट चरणमा पुगेको हो। अष्ट्रियाले ३ खेलमा ६ अंक जोडेको थियो।

पहिलो पटक नकआउट चरणमा पुग्ने क्रममा अष्ट्रियाले पहिलो खेलमा नर्थ म्यासेडोनियालाई ३-१ ले हराएको थियो। तर, दोस्रो खेलमा नेदरल्यान्ड्ससँग २-० ले पराजित भएको थियो। अन्तिम खेलमा युक्रेनलाई १-० ले हराउँदै अष्ट्रिया नकआउट चरणमा पुगेको हो।

इटाली र अष्ट्रियाबीच अहिलेसम्म १३ पटक प्रतिस्पर्धा भएको छ। इटालीले अष्ट्रियासँग हार्नु परेको छैन। इटालीले अष्ट्रियाविरुद्ध १० खेल जित्दा ३ खेल बराबरी खेलेको छ।